środowiskowa debata

MAK-Team ze Szkoły Podstawowej w Zagórzanach im. KEN  realizujący projekt Młodzi – Aktywni – Kreatywni wykonał następny krok. We wtorek 21 listopada w godzinach popołudniowych odbyła się debata, dotycząca problemów środowiska lokalnego i roli młodzieży w ich rozwiązywaniu. Dyskusję poprowadził moderator Aleksander Kalisz. MAK-Team przedstawił założenia, etapy realizacji i efekty końcowe własnej inicjatywy młodzieżowej „Poznaj z nami Zagórzany” (QUEST, logotyp). Zaproszeni goście w trzech zespołach: młodzież i absolwenci, samorządowcy, rodzice i mieszkańcy oszacowali: mocne  strony Zagórzan i problemy własnej społeczności. W polemice uczestniczyli: radni, sołtys, KGW, inwestorzy, Dyrektor SP, Dyrektor Przedszkola, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Zagórzany i Nadleśnictwo Gorlice. Po określeniu stanu faktycznego grupy sformułowały rekomendacje, które dadzą podstawę działania planowanej Młodzieżowej Rady Gminy Gorlice. Wymiana myśli przynosi wymierne korzyści środowisku. Młode pokolenie poszerza swoje kompetencje obywatelskie i społeczne, uczy się odpowiedzialności za otaczającą rzeczywistość i przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.

Małgorzata Stępień – opiekun MAK-Team