Układamy z klocków historię

Kolejna grupa uczniów skorzystała z wyjazdowej formy zajęć edukacyjnych. Tym razem we wtorek 7 listopada uczniowie klasy piątej w przestrzeni Galerii „Dwory Karwacjanów” odbyli multimedialną podróż przez epoki. Rozpoznawali monumentalne świątynie romańskie i katedry gotyckie. Poznali renesansowe kościoły i barokowe pałace. Podczas  interaktywnych warsztatów „Układamy z klocków historię architektury” z zapałem wykonali własne miniaturowe budowle. Często angażowali prowadzącego pana Michała Lianę, domagali się wyjaśnień, pomocy, rozstrzygnięć. Dla każdego młodego architekta najbardziej ekscytujące było samodzielne planowanie, szukanie rozwiązań, pomysłów, możliwości wykonania. Do budowy brył geometrycznych przydała się wiedza matematyczna, do zastosowania charakterystycznych detali  architektonicznych – historyczna.  Piątoklasiści przekonali się, że mogą twórczo naśladować pracę wielkich budowniczych z przeszłości.

Małgorzata Stępień