najbardziej pomysłowy różaniec

W październiku w naszej szkole ogłoszono nieco inny konkurs niż zwykle, mianowicie ,,Konkurs na najbardziej pomysłowy różaniec". Zasady uczestnictwa były proste: wykonać różaniec z dowolnych, najlepiej różnorodnych i pomysłowych materiałów. Był to strzał w dziesiątkę. Zgłosiło się aż 40 uczniów! Propozycje były rozmaite: od klasycznych koralików i dzikiej róży, po makaron, a nawet śrubki! Wrażenie robiły też rozmiary owych różańców.
Jury, w którego skład wchodzili: ks. Zdzisław Oćwieja, Alicja Pyznar, Marzena Nikiel  oraz instruktor OKKG W Zagórzanach - Monika Skowronek, nie miało łatwego zadania. Dnia 10 listopada 2017 r. ogłoszono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęły: Milena Bogdan z kl. IV oraz Zuzanna Machowska z klasy V. Drugie miejsce także zajęły dwie uczennice, czyli Natalia Halik z klasy I oraz Julita Pyznar z klasy III. Natomiast trzecie miejsce zajęli: Krzysztof Kukla z klasy II i Rafał Zawiła z kl. III. Były oczywiście jeszcze wyróżnienia. Zdobyli je: Patrycja Lenar (kl. III), Paulina Bugno (kl. III), Franciszek Ciapaj (kl. II), Julia Dziki (kl. III), Mateusz Rybak (kl. I), Wiktoria Kuk (kl. IV), Milena Orlof (kl. I), Gabriel Kucharczyk (kl. I), Beata Kamyk (kl. II). Ponieważ zaangażowanie i wkład pracy niekiedy całej rodziny w przygotowanie różańców był ogromny, każde dziecko zostało nagrodzone. Książki ufundowali: Dyrektor Szkoły Iwona Jamro oraz Proboszcz parafii Zagórzany ks. Zdzisław Oćwieja.

Organizacja takich konkursów to nie tylko rywalizacja, chęć zwycięstwa i zdobycie nagród, ale przede wszystkim czas mile spędzony wspólnie z rodziną przy pracy nad tworzeniem tych dzieł. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Gabriela Czyżyk