Na początku października dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń udały się do Gorlickiego Centrum Kultury na spektakl  teatralny pod tytułem „Karolcia”. Aktorzy  Teatru Współczesnego z  Krakowa przestawili opowieść o małej rezolutnej dziewczynce, która podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znalazła w szparze podłogi magiczny koralik. Dzięki niemu  Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą Piotrem przeżywa wiele ciekawych i zabawnych przygód. Dzieci połączone niezwykłą mocą koralika  odkrywają siłę prawdziwej przyjaźni. Spektakl  uczy, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne, jak otrzymywanie.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali widowisko pełne  zaskakujących zwrotów akcji. Fabule towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy następnych, równie pięknych przedstawień.

Renata Wantuch