W dniach 25 i 26 października 2017 roku uczniowie klasy V SP:  Szymon Fugiel, Wiktoria Kukla i Jan Myśliwiec przygotowywani przez p. Joannę Nosal  oraz II G: Katarzyna Jamro i Antoni Żegleń pod kierunkiem p. Krystyny Holik reprezentowali naszą szkołę w XXXVI Jesiennym Gorlickim Konkursie Recytatorskim Poezji Jednego Wiersza. Organizatorem było Gorlickie Centrum Kultury. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych i kulturalnych z powiatu gorlickiego. Recytatorzy zmagali się z jednym utworem poetyckim, wydobywając z niego walory artystyczne. Konkurencja była bardzo duża, poziom wysoki.

Uczennica klasy II G Katarzyna Jamro zdobyła nagrodę publiczności. Wszystkim uczestnikom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu uzdolnień artystycznych oraz pobudzaniu wrażliwości na słowo poetyckie.

Krystyna Holik