16 października 2017 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość: Ślubowanie uczniów klasy I i Dzień Edukacji Narodowej. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed przybyłymi na uroczystość rodzicami i starszymi kolegami. Pierwszoklasiści pod okiem swojej wychowawczyni przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W odświętnych strojach, w niebieskich biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, wiedza dotyczącą naszej ojczyzny, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Iwona Jamro „wielkim ołówkiem" dokonała pasowania na ucznia. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Marzena Nikiel