A u nas już jesień - Poeci dzieciom

Dnia 4 października br. czworo uczniów kl. III SP im. KEN wzięło udział w XIII Gminnym Spotkaniu Plenerowym „A u nas już jesień" tym razem pod hasłem „Poeci dzieciom". Część artystyczną rozpoczęli gospodarze, uczniowie kl. III SP w Szymbarku, prezentując wesołą inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Wprowadzeni w radosny nastrój zaproszeni goście kolejno prezentowali przygotowany program o tematyce jesiennej. Nasi uczniowie: Aleksandra Wołkowicz, Aleksandra Rybka, Amelia Kołodziej i Antoni Ciapaj wystąpili z  inscenizacją wiersza pt. „Przyszła Jesień do ogródka” Ludwika Wiszniewskiego. Podczas warszatów wszyscy uczestnicy plenerowego spotkania tworzyli  prace plastyczne ilustrujące zaprezentowane utwory literackie. Na zakończenie odbyła się degustacja smacznycznych regionalnych potraw przygotowanych przez rodziców. Jesienne spotkanie zakończył się spacer do szymbarskiego Kasztelu. Do domu uczniowie wrócili z dyplomami i  oryginalnymi upominkami.

Ewa Zasowska