Z wizytą w komendzie policji

11 października uczniowie klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej pod opieką swoich wychowawczyń Marzeny Nikiel i Renaty Wantuch odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Gorlicach. Przewodnikiem po obiekcie był nasz dzielnicowy mł. asp. Tomasz Toczek.  Na początek każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło dużo emocji. Dzieci zwiedziły budynek komendy, zapoznały się z charakterem pracy stróżów porządku, ich wyposażeniem. Dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Poznały zasadę działania „weneckiego lustra” i złożyły odciski palców. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz sposobów  unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym i korzystaniem z Internetu. Policjanci przypomnieli dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Zwrócili uwagę na to, że rolą policjantów jest przede wszystkim udzielanie pomocy dzieciom i dorosłym, a dopiero potem zatrzymywanie przestępców, ale także.

Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Komendy Policji w Gorlicach za umożliwienie nam wizyty w komendzie.

Marzena Nikiel