Nowy rok - nowe możliwości. Wybór padł na wtorek 24 października. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum jako pierwsi uczestniczyli w interaktywnych zajęciach  „Układamy z klocków historię architektury”. Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów”  tym razem zaprosiła młodzież na warsztaty rozwijające zainteresowania architekturą i historią sztuki. Niebagatelne znaczenie ma specjalna oferta Muzeum 0,00 zł dla uczestników spoza Miasta Gorlice – „Skracamy drogę do kultury”. Pan Michał Liana omówił reprezentatywne cechy budowli od wczesnego średniowiecza aż po barok. Uczniowie uruchomili wyobraźnię i z brył geometrycznych tworzyli detale lub konkretne obiekty historyczne. Osobiste doświadczenie i kontakt z konkretnymi stylami architektury różnych epok jest najwłaściwszym sposobem zgłębiania dorobku przeszłości, budzenia wrażliwości poznawczej. A może w tej grupie kryje się przyszły utalentowany architekt, inżynier lub historyk sztuki? Któż to wie?

Małgorzata Stępień