Mistrzowie Tabliczki Mnożenia

29 września obchodzony był VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Jest okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić zaległości.

W naszej szkole nauczycielki matematyki, pani B. Kudławiec i pani A. Motyka we współpracy z Samorządem Uczniowskim przygotowały szybki dwuetapowy konkurs na znajomość i biegłe posługiwanie się tabliczką. W pierwszym etapie konkursu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 3-7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum. Do etapu drugiego przechodzili tylko ci, którzy w pierwszym etapie nie popełnili ani jednego błędu. Byli to:

• klasa III:
    • Antoni Ciapaj,
    • Wojciech Halik,
    • Aleksandra Wołkowicz
  • klasa IV:
    • Miłosz Grabowski,
    • Oliwia Kamińska,
    • Mikołaj Pyrcioch,
    • Julia Środulska
  • klasa V:
    • Kacper Ciapaj,
    • Wiktoria Kukla,
    • Maciej Pyznar
  • Niestety w klasie VI i VII nie było takich uczniów.
  • klasa II gimnazjum:
    • Aleksandra Stolarska
  • klasa III gimnazjum:
    • Ewa Pyrcioch.

Wyniki testu pokazały, że zdecydowanie lepiej z rachunkami radzą sobie uczniowie klas młodszych.

Drugi etap polegał na rozwiązaniu krzyżówki z tabliczką mnożenia. Wygrywali najszybsi, którzy bezbłędnie wykonali zadanie.

Mistrzem Tabliczki Mnożenia w szkole podstawowej została: Julia Środulska, wicemistrzem najmłodszy uczestnik konkursu Wojciech Halik.
W gimnazjum Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Aleksandra Stolarska, a wicemistrzem Ewa Pyrcioch.
Serdecznie gratulujmy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Kudławiec, Aneta Motyka, Joanna Cieśla