W Kinie Kolory i Bibliotece Pedagogicznej w Gorlicach

Dnia 14.09.2017 r. uczniowie klasy czwartej pod opieką wychowawczyni pani Anny Chochołek oraz pani Joanny Cieśli wybrali się na wycieczkę tematyczną do Gorlic. W celu kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracji i wzmocnienia więzi koleżeńskiej dzieci udały się do Kina Kolory na bajkę pod tytułem „Gang Wiewióra 2”.  Tutaj czekała na nich słodka niespodzianka. Pełni bajkowych wrażeń uczniowie odwiedzili całkiem nowy dla nich obiekt Bibliotekę Pedagogiczną w Gorlicach. Warsztaty edukacyjne pt. „Jak wyglądałby świat, gdyby ludzie nie umieli czytać” okazały się ciekawe i zaskakujące. Dzieci miały okazję poznać i obejrzeć najróżniejsze rodzaje książek. Największe zainteresowanie jako najmniej dostępne wzbudziły książki brajlowskie, przeznaczone dla ludzi niewidomych. Bibliotekarki również przygotowały słodki poczęstunek. Okazuje się, że kontakt z kulturą może być niezłą atrakcją.

Anna Chochołek

Więcej zdjęć z wycieczki w galerii