Rozpoczęcie roku szkolnego 2017

Zmiany, zmiany, zmiany.

Nowy rok szkolny 2017/2018 wystartował również w Zagórzanach. Wszystko odbywa się zgodnie z nową reformą. Mamy ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Komisji Edukacji Narodowej, ale z klasami wygasającego gimnazjum. Zgodnie z kalendarzem spotkaliśmy się  dopiero 4 września. W deszczowy zimny poniedziałek inauguracyjną mszę św. odprawili wspólnie ks. Proboszcz oraz nowy katecheta ks. Wacław Paterak. Ciąg dalszy uroczystości odbywał się już w sali gimnastycznej. Szkolna społeczność z zadowoleniem obejrzała program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań Renaty Wantuch i Marzeny Nikiel. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu zaprezentowała zmiany wywołane reformą oświatową, która dotyczy klas: pierwszej, czwartej i siódmej. Dwojgu nauczycielom wręczyła nagrody jubileuszowe: Małgorzacie Augustyn i ks. Zdzisławowi Oćwiei. Pani Dyrektor również świętowała swoje trzydziestolecie pracy pedagogicznej. Pani Katarzyna Ciapaj uzyskała status nauczyciela dyplomowanego. Nastąpiły zmiany personalne wśród nauczycieli: zmienił miejsce pracy mgr inż. Łukasz Wiatr, natomiast lekcje chemii poprowadzi mgr Anna Ziemba, a biologii mgr Agnieszka Turska. Następnie wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami do pięknie odnowionych sal.

Małgorzata Stępień