W dniu 20.10.2016 r. uczniowie  klas I-III szkoły podstawowej wraz ze swoimi nauczycielami wybrali się na wycieczkę szkolną do Krakowa na największą wystawę budowli z klocków LEGO. Dzieci były zachwycone! Z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci dostarczyła niesamowitych wrażeń. Największe zainteresowanie wzbudziła figura Rafała Sonika i jego quada zbudowana z 250 tys. klocków w skali 1:1 oraz największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków o wysokości 3m i szerokości 11m. Dużą frajdą okazał się kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyli umiejętności manualne i integrowali się z innymi uczestnikami zabawy.
Po obejrzeniu wystawy i wesołej zabawie wszyscy udali się na pyszny posiłek do restauracji Mac Donald i do multikina na film „Bociany”.
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją wychowawczą. Dzieci wróciły z niej bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji.

Marzena Nikiel