spotkanie autorskie z Bogusławem MichalcemWszyscy wiemy, że wszechobecny Internet jest dużą skarbnicą wiedzy. Dostarcza ciekawych informacji na temat pisarzy, ich twórczości a także nowości czytelniczych jakie ukazują sie rynku księgarskim. Nigdy jednak nie zastąpi bezpośredniego   kontaktu z pisarzem, jego  rozmowy z czytelnikiem twarzą w twarz. 24 listopada 2016 r. mogli się o tym przekonać najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy wraz z wychowawczyniami wzięli udział w spotkaniu autorskim z Bogusławem Michalcem. Spotkanie tym bardziej okazało się atrakcyjne dla dzieci, iż poeta, autor piosenek i opowiadań, twórca książek dla dzieci, przewodników turystycznych jest naszym krajanem. Tak jak współcześni uczniowie uczęszczał kiedyś do szkoły w Zagórzanach. Obecnie mieszka w Krakowie. Spotkanie przebiegło w sympatycznej, przyjaznej atmosferze. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym jak powstaje książka, począwszy od pomysłu, a skończywszy na jej wydruku. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora, który zachęcał słuchaczy do rozwiązywania  zagadek i aktywności czytelniczej. Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania dotyczące życia i twórczości pisarza. W trakcie całego spotkania panował miły nastrój, a poczucie humoru pana Bogusława bardzo podobało się dzieciom, o czym świadczył goszczący na ich twarzach uśmiech. Po spotkaniu każdy mógł kupić książkę ze specjalną dedykacją. Organizatorem spotkania były gorlicka Księgarni Mieszko i Wydawnictwo Aksjomat oraz szkolna biblioteka. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Joanna Cieśla