14 października to święto, które na stałe wpisało się w kalendarz roku szkolnego. Dla społeczności zagórzańskiej ma ono szczególny charakter - w tym dniu obchodzimy rocznicę nadania naszej szkole imienia Komisji Edukacji Narodowej.

W piątek czternastego października 2016 roku w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie dzieci klasy I szkoły podstawowej na uczniów oraz przyjęcie uczniów klasy I gimnazjum do braci gimnazjalnej. Pierwszoklasiści pod kierunkiem p. Renaty Wantuch wprowadzili nas w bajkowy świat przygód „Na jagody”. W humorystyczny sposób przedstawili leśną szkołę, w której uczą się „panny jagodzianki” i „jagodowi chłopcy”. Jak się okazało nauka ma miejsce wszędzie, nawet w bajkach, o czym przekonali się mały Janek oraz Franek. Całe przedstawienie dopełniły wesołe piosenki i skoczne tańce w wykonaniu najmłodszych artystów.

Gimnazjaliści przedstawili dzień z życia szkoły - wcielili się w role nauczycieli. W ten sposób mogli chociaż raz znaleźć się „po drugiej stronie” i zaprezentować swoje talenty belferskie. Okazało się jednak, że wcale nie jest łatwo edukować dzisiejszą młodzież.

Po występach pani Dyrektor Iwona Jamro dokonała uroczystego pasowania uczniów klasy I SP oraz wręczyła dyplomy i legitymacje. Rodzice obdarowali pierwszoklasistów drobnym upominkiem. Świeżo upieczeni gimnazjaliści tradycyjnie otrzymali birety i legitymacje. Nie obyło się również bez życzeń i kwiatów dla nauczycieli. Tegoroczną akademię przygotowały panie Renata Wantuch i Krystyna Holik.

Krystyna Holik

Renata Wantuch