W dniu 19 września wychowawczynie poprowadziły najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Zagórzanach do siedziby Nadleśnictwa Gorlice. Gościnni leśnicy p. Rafał Stolarski i p. Konrad Barczyk zaprosili dzieci do sali konferencyjnej na film dydaktyczny o korzyściach płynących zasobów leśnych. Następnie w szkółce leśnej można było poznać tajniki dorastania roślin. Wędrując od tablicy do tablicy uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o lesie i jego mieszkańcach. Wyprawa na ścieżkę dydaktyczną była wspaniałą okazją do obserwacji przyrodniczych, popisania się wiedzą, uwrażliwiła dzieci na piękno przyrody i przyczyniła się do kształtowania postaw proekologicznych. Na koniec uczniowie otrzymali kredki i książeczki o tematyce przyrodniczej. Lekcja w plenerze jest zawsze bardzo owocna.

Ewa Zasowska