Aby człowiek był zadowolony z życia,

Jednym z najistotniejszych warunków jest,

Aby był przekonany, że ma ono jakiś sens, jakąś wartość.

Władysław Tatarkiewicz

Minister Anna Zalewska obecny rok szkolny ogłosiła rokiem wolontariatu. Przed nami czas nowych działań, nowych spotkań, będziemy kształtować postawy służenia innym, otwartości serca gotowości poświęcania czasu dla drugiej osoby. Pierwsze kroki uczniowie, nauczyciele i rodzice skierowali na mszę św., którą odprawił ks. Adam. Ciepłe słowa zachęty do wysiłku i wytrwałości usłyszeliśmy od ks. Proboszcza Zdzisława Oćwiei. W szkole zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Iwona Jamro. Przekazała informacje Ministra Edukacji Narodowej o zmianach w systemie oświaty oraz nakreśliła ramy organizacyjne nowego roku, warunki funkcjonowania świetlicy, stołówki, ofertę programów stypendialnych i żywieniowych. W gronie pedagogicznym powitała ks. Proboszcza, który poprowadzi uczniów kl. II SP. Nowy Rok Szkolny to rok nastawiony również na rozwój czytelnictwa i zajęć informatycznych oraz wychowanie do wartości. Przywołane zostały narodowe rocznice, minutą ciszy uczciliśmy ofiary września 1939 r. i drugiej wojny światowej.

Natomiast z humorem na czekające nas zmiany popatrzyli najmłodsi gimnazjaliści, swoją autorską scenką rozbawili widzów do łez.

Małgorzata Stępień