petla zdarzen 2017 news minWe wtorek 25 kwietnia za sprawą aktorów z teatru INSPIRACJA z Krakowa uczniowie klas 4-6 SP i gimnazjaliści przeżywali niezwykłe doświadczenie. W przestawieniu „Pętla zdarzeń” aktorzy wyraziście pokazali problem agresji słownej i fizycznej, przemocy psychicznej, jak groźby, obelgi, szantaż, plotki dramatycznie niszczą ludzkie życie. Młodzi ludzie sięgają po ostateczne rozwiązania. W Pętli zdarzeń” dziennikarz podejmuje reporterskie śledztwo w celu ustalenia przyczyn próby samobójczej ucznia. Sytuacja mocno wstrząsnęła szkolnym środowiskiem. Fabuła dotyka trudnych problemów, ale również wskazuje jak i gdzie szukać pomocy, jak ważna jest empatia. Zgodnie z założeniem programu jeden z aktorów rozmawiał z dziećmi, pomagał im zrozumieć, jakie mechanizmy obronne może przyjmować potencjalna ofiara. Nauczyciele odebrali konspekty aktywnych lekcji wychowawczych oraz ankiety.

Małgorzata Stępień

Więcej zdjeć w galerii >>