zakonczenie 2016 2017 minZakończenie obecnego roku szkolnego 2016/2017 przypadło w piątek 23 czerwca i zbiegło się z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Dniem Ojca. Msza św. odprawiona przez Księdza Proboszcza i Księdza Katechetę miała szczególną oprawę i zakończyła się eucharystyczną procesją wokół kościoła.
W szczelnie wypełnionej sali gimnastycznej szkoły o godzinie 9:00 odśpiewano hymn państwowy. Przed audytorium uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i wielu rodziców opiekun Samorządu Uczniowskiego Marcin Juszczęć poprowadził ceremonię przekazania sztandaru. Z rąk ustępujących absolwentów insygnia szkoły przejął nowy poczet w składzie: Mateusz Firszt, Martyna Czyżyk i Dominika Kuk.
Pani Dyrektor Iwona Jamro odwołując się do słów: „Odpoczynek nic nie jest wart, jeśli nie jest odpoczynkiem zasłużonym” wypunktowała najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego (zszagorzany.edu.pl) oraz podsumowała statystycznie pracę dydaktyczno-wychowawczą. Uczniowie w klasyfikacji przedmiotowej uzyskali wysokie średnie ocen: w Szkole Podstawowej: kl. IV 4,71; kl. V 4,67; kl. VI 4,53 (śr. 4,63), w Gimnazjum: kl. I 4,37; kl. II 4,5; kl. III 4,34; (śr. 4,4). W SP aż 23 uczniów otrzymało świadectwa promocyjne z wyróżnieniem, w trzecim etapie 13 gimnazjalistów i 6 spośród absolwentów. Wysoce zadowalająco wypadła frekwencja: w SP 94%, w Gimnazjum 93%. Tradycyjnie dla najlepszych z najlepszych zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz Dyrektora szkoły nagrody książkowe: 25 w klasach I - III, 23 w klasach IV-VI, 19 w Gimnazjum; a ponadto10 za 100% frekwencję i 26 za osiągnięcia sportowe. Co piąty rodzic otrzymał list gratulacyjny za sukcesy swojego dziecka, potwierdzone wpisem do Księgi Uczniów Przodujących (śr. ocen 5,0 i wzorowe zachowanie bądź szczególne osiągnięcia w konkursach). Wielu rodziców odebrało pisemne podziękowania za pracę w Radzie Rodziców, jak również każdy gest dobrej woli na rzecz szkoły.
Na koniec Pani Dyrektor było przypomniała, że mija ostatni rok funkcjonowania Zespołu Szkół w Zagórzanach, od 1 września będzie to ośmioklasowa Szkoła Podstawowa im. KEN w Zagórzanach z klasami dotychczasowego gimnazjum. W konsekwencji reformy nowe podstawy programowe oraz podręczniki będą wdrażane w klasach: I, IV i VII SP. Pozostałe oddziały będą kontynuować dotychczasowe. Następnie Pani Dyrektor do ceremoniału zakończenia roku szkolnego włączyła wychowawców, którzy specyfikę zespołu uczniów podkreślali złotą myślą, a następnie wręczali najlepszym uczniom nagrody książkowe, a rodzicom listy gratulacyjne.
Część oficjalna objęła również pożegnanie Pana Marcina Juszczęcia, który po wakacjach obejmie funkcję dyrektora szkoły w Bystrej. Pani Dyrektor Iwona Jamro oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Horowicz-Dusza w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowały za trzynaście efektywnych lat pracy, złożyły gratulacje i życzenia na dobrą przyszłość.
„My wychodzimy, Wy kiedyś też...” - Takim hasłem uczniowie klasy trzeciej gimnazjum żegnali się z młodszymi kolegami i szkołą. Uroczystość była niecodzienna. Zamiast powielania i dostosowywania do własnych potrzeb scenariuszy internetowych, Julia Machowska zdecydowała podkreślić wyjątkowość swojej klasy. Już kolejny raz samodzielnie napisała scenariusz, obsadziła kolegów w rolach, perfekcyjnie zadbała o kostiumy i charakteryzację, wyreżyserowała całość. W fabułę wplotła śmieszne sytuacje szkolne, celnie wykorzystała charakterystyczne powiedzenia nauczycieli. Kolorowy fotoreportaż podsumował ich dziesięcioletnią ścieżkę edukacyjną. Absolwenci słowa podziękowań wypowiedzieli naturalnie, swobodnie, nieszablonowo, za to z dużą dozą humoru. Akademia podobała się absolutnie wszystkim widzom. Gratulujemy Julce pomysłu, a całej klasie rewelacyjnej gry aktorskiej. Z pewnością nie zapomnimy tego zespołu. Wszystkim życzymy udanych wakacji, a potem sukcesów w dalszej edukacji.

Barbara Kudławiec, Małgorzata Stępień

Więcejzdjęć w galerii >>