II rajd szkolny min„Mieszkam tu już tyle czasu, a nie miałem/ miałam pojęcia, że tutaj jest takie fajne miejsce” - to najczęściej wypowiadana opinia dnia 8 czerwca br. podczas naszego II Rajdu Szkolnego. Tym „fajnym miejscem” były Trzy Kopce w Beskidzie Niskim niedaleko Ropicy Polskiej dokąd wyruszyliśmy w 4 zorganizowanych grupach. Najmłodsi uczestnicy dotarli do celu od strony Gorlic – szlakiem żółtym (klasy I – III oraz IV – VI). Szlakiem zielonym od strony Bielanki wędrowały klasy I – III Gimnazjum. Grupa rowerzystów dotarła na miejsce przemierzając drogę od Sękowej. Osiągnąwszy cel naszej wędrówki na znużonych wędrowców czekały już smażone kiełbaski oraz inne liczne atrakcje: jazda na kucyku, trampoliny, huśtawki, piłkarzyki, zjeżdżalnie. Mali sportowcy mieli okazję rozegrać mecz piłkarski, starsi pograć w siatkówkę. Co bardziej leniwsi mogli skorzystać z leżaków i powygrzewać się w słońcu. W Rajd Szkolny, który ze swej natury ma służyć rozwojowi fizycznemu i zachęcić do aktywnego wypoczynku służącemu zdrowiu – wpisała się również VI Kampania Profilaktyczna. W jej ramach uczniowie poszczególnych klas przedstawiali w formie wierszy i rymowanek między innymi walory: dobroczynnego wpływu jedzenia owoców i warzyw na zdrowie, korzyści płynące z aktywnego wypoczynku, szkodliwości używania tytoniu itp. Samo zdrowie. Uczta dla ciała i ducha w „fajnym miejscu” skłania do stwierdzenia, które chyba każdy powtórzy bez zająknięcia: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Ks. Adam Bezak