poranek z historia 2017 news minPowoli, ale skutecznie na naszych oczach rodzi się tradycja. Już trzeci raz w ostatni szkolny poniedziałek 19 czerwca spotkali się wszyscy członkowie Stowarzyszenia Młodych Humanistów. Wszyscy, którzy w tym roku pogłębiali albo zmierzyli się z szeroko pojętą tematyką humanistyczną. Przeżywaliśmy Studyjny Rekonesans Turystyczny, zajęcia edukacji historycznej w Galerii Sztuki „Muzeum Gładyszów i Karwacjanów”, lekcje w plenerze, wyjazdy do teatrów w Krakowie, Tarnowie i Rzeszowie, a nawet byliśmy w Filharmonii Krakowskiej i w Opactwie Benedyktynów Tynieckich. Z wielkimi sukcesami starowaliśmy w ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych konkursach. W poniedziałek Arek wyświetlił swój film „Zagórzańskie Ariadny”, Kuba odkrywał tajniki tworzenia pracy ,,Śmierć prosto z niebios. Peenemünde. Rola polskiego wywiadu w unicestwieniu militarnej potęgi Trzeciej Rzeszy”. Dorian udowodnił, że można z powodzeniem zgłębić „Lata mroku, lata nadziei”, czyli czasy stanisławowskie oraz uzyskać najwyższe lokaty w kraju w konkursie tematycznym „Początki Państwa Polskiego”. Julka szlifuje swoje pióro literata, z powodzeniem napisała rozdział książki oraz scenariusz przedstawienia teatralnego, Angelika jako jedyna spośród gimnazjalistów zmieściła się na podium i zdobyła nagrodę za „Sleeveface”, najmłodszy Kacper pokonał stu innych rywali w konkursie czytelniczym.
Nasi uczniowie mają entuzjazm i zapał do pracy, rozwijają swoje pasje, są wytrwali, podejmują wyzwania, a co najważniejsze mają odwagę, która pozwala pokonać z pozoru trudne plany. Z nadzieją patrzymy na ich przyszłość edukacyjną. A teraz dla wszystkich czas na słoneczne wakacje.

Małgorzata Stępień

Więcej zdjeć w galerii >>