„Sukces jest wynikiem właściwej decyzji.”

Eurypides

spinka news 2017 minOd dnia 4 maja 2017 r. w naszej szkole działa Szkolny Punkt Informacji i Kariery zapewniający wsparcie uczniom i ich rodzicom w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.

W ramach działalności Szkolnego Punktu Informacji i Kariery zakwalifikowani do udziału w projekcie uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach, korzystali z indywidualnych konsultacji. We współpracy ze szkolnym doradcą zawodowym, panią Joanną Nosal, opracowali Indywidualne Plany Działania. Przeprowadzone działania uświadomiły młodzieży wagę podejmowanych już dzisiaj decyzji, dotyczących wyboru dalszej drogi kształcenia, potrzebę mobilności zawodowej, zmiany, która jest nieodłącznym elementem na wymagającym i ciągle przeobrażającym się rynku pracy. Wpłynęły na samoocenę wychowanków, pozwoliły im dostrzec mocne strony, potencjał intelektualny, który drzemie w każdym z nich.
Naszym gimnazjalistom, którzy zostali wyposażeni w wiedzę na temat struktury szkolnictwa ponadgimnazjalnego oraz dokonali rozpoznania swoich możliwości i zainteresowań, życzymy tylko trafnych wyborów zwieńczonych sukcesem, realizacji swoich młodzieńczych celów edukacyjnych i zawodowych.

Joanna Nosal