w zgodzie z natura 2017 minDnia 25 maja 2017 roku grupa gimnazjalistów naszej szkoły nie uczestniczących w zielonej szkole w Łazach na „otarcie łez” wybrała się na krakowski Rynek na Festiwal Nauki i Sztuki „W zgodzie z naturą”. Wyjechaliśmy z Zagórzan w dżdżysty poranek o godzinie 7.00. Jakież było zaskoczenie wszystkich, gdyż kierowcą autobusu okazała się być kobieta. Kraków przywitał nas ulewnym deszczem, dlatego próbowaliśmy go przeczekać w Galerii Krakowskiej. Rzeczywiście, po godzinie niebo przejaśniało i swoje kroki mogliśmy skierować w stronę Rynku, gdzie w wielu namiotach czekało na nas sporo atrakcji. Prezentowały się wyższe szkoły krakowskie dokonując różnorodnych pokazów, pomiarów, udostępniając samodzielne wykonywanie eksperymentów, korzystanie z wykonanych przez studentów pomocy naukowych itp. Wielu naszych uczniów uczestniczyło w konkursach o różnej tematyce zdobywając drobne nagrody – gadżety. Po kilku godzinach spędzonych w świecie nauki wróciliśmy bezpiecznie, w dobrych nastrojach do Zagórzan.

Barbara Kudławiec