gminny konkurs biblijny news minppppNa tak postawione pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy I Gminnego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w naszej szkole 9 maja bieżącego roku. Przedmiotem zmagań intelektualnych była niezwykle trudna, ale fascynująca Księga Rodzaju w wersji Biblii Poznańskiej. Na dziesięciu śmiałków, którzy podjęli to wyzwanie czekał 45 – minutowy test, składający się z pytań otwartych i zamkniętych, w których zawarte zostały najważniejsze wydarzenia początków ludzkości. Jak się okazało – sama treść Księgi Rodzaju to nie wszystko, ponieważ w obszernym komentarzu, w jaki jest zaopatrzona Biblia Poznańska – znaleźć można równie ciekawe i zaskakujące informacje. Świat Biblii – choć odległy czasowo, geograficznie i kulturowo może być fascynujący. Odkrywanie treści Biblijnych, pogłębianie wiedzy teologicznej, ukazanie Biblii jako źródła wiary oraz zachęcenie uczniów do samodzielnej lektury Pisma Świętego, kształtowanie u nich chrześcijańskiej hierarchii wartości i postaw, a także umiejętności analizy tekstu źródłowego i interpretacji wydarzeń – to idee, jakie przyświecały Organizatorom Konkursu. Poczucie wspólnoty na bazie pozytywnej rywalizacji widoczne było na każdym kroku. Życzliwa, miła atmosfera, o którą zatroszczyli się organizatorzy: Dyrekcja Zespołu Szkół w Zagórzanach wraz z nauczycielami wspomagającymi i kapłanami - pomogła zrealizować te cele. Każdy z uczestników mógł poczuć się zwycięzcą, poprzez sam fakt, że wziął do ręki Biblię poświęcając jej swój wolny czas – a czas poświęcony Księdze Życia nigdy nie jest stracony.
Zwycięzcą I Gminnego Konkursu Wiedzy Biblijnej został Mateusz Mazur ze Stróżówki. Miłą niespodziankę sprawił reprezentant naszej szkoły – Seweryn Hebrajski, który zajął II miejsce. Podium uzupełniła Wiktoria Wszołek z Bystrej. W konkursie wzięli jeszcze udział uczniowie z Kobylanki i Ropicy Polskiej.
Wszystkim uczestnikom, opiekunom i kapłanom, którzy poświecili swój czas na przygotowanie swoich uczniów do konkursu serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie do wzięcia udziału w kolejnym – mejmy nadzieję równie fascynującym II Konkursie Wiedzy Biblijnej w następnym roku szkolnym.

Ks. Adam Bezak