wielkanoc minWielki Tydzień to szczególny czas zadumy, powagi, ale również czas radości i nadziei. W środę poprzedzającą Triduum Paschalne nasza społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się w sali gimnastycznej, aby uczcić nadchodzące wydarzenia. W podniosły nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy V SP, którzy opisując mękę i śmierć Zbawiciela wycisnęli z naszych oczu łzy wzruszenia. Następnie widzom ukazała się scena poranka wielkanocnego: żołnierze drzemiący u stóp pustego już grobu, trzy Maryje niosące wonne maści i anioły zwiastujące radosną nowinę: Otrzyjcie łzy z oczu, bo wasz Pan żyje! Już w grobie ponurym nie ma Go wcale, uleciał w górę w promiennej chwale. Spotkanie uświetnił występ chóru szkolnego pod kierownictwem pani Alicji Pyznar. Śpiewane przez uczniów pieśni wielkopostne i wielkanocne skłaniały do refleksji, ale także budziły radość i niosły pokrzepienie. Na zakończenie członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami klasy V złożyli Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły, zaproszonym Gościom oraz swoim Koleżankom i Kolegom świąteczne życzenia.

Katarzyna Ciapaj
Aneta Motyka