dyplom k.ciapaj. konkurs czytelniczy minSeria książek Magiczne Drzewo jest dowodem na to, że można napisać dla dzieci powieść atrakcyjną, a zarazem pouczającą. Młody czytelnik znajdzie tam niesamowite przygody, ale – co ważne – odnajdzie również siebie. Nic więc dziwnego, że XVIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy, w tym roku pod nazwą „Niezwykłe przygody bohaterów serii Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki”, przyciągnął tylu chętnych uczestników. W zmaganiach konkursowych wzięło udział aż 94 uczniów ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego. Tak duża liczba uczestników wymogła na organizatorach ułożenie bardzo szczegółowych zadań konkursowych. Nasi uczniowie: Kacper Ciapaj, Martyna Machowska, Gabriela Czyżyk przez kilka tygodni dokładnie śledzili przygody bohaterów, przygotowując się do konkursu. Trud się opłacił – Kacper zajął I miejsce, a Gabriela otrzymała wyróżnienie.

Joanna Cieśla

Informacje na temat konkursu, również na stronach - Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz portalu informacyjnego haloGorlice.info.