Finaliści etapu wojewódzkiego konkursu historycznego

W grudniu została ogłoszona druga edycja konkursu historycznego „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości.” dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego w roku szkolnym 2016/2017. Zaraz po feriach w lutym do eliminacji szkolnych w naszej szkole przystąpili: Arkadiusz Knapik i Mateusz Machowski z kl. 2 oraz Jakub Ludwiński i Krystian Orłowski z kl. 3. Aż trzech z nich z wynikami na poziomie 83-85% znalazło się w pierwszej dziesiątce zakwalifikowanych do następnych zmagań. We czwartek 27 kwietnia 2017 r. w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Gorlicach nasi gimnazjaliści rozwiązywali bardzo trudny test wiedzy o bitwie pod Gorlicami i przebiegu I wojny. Świetny wynik uzyskał Mateusz Machowski i  zajął zaszczytne II miejsce. Arkadiusz KnapikJakub Ludwiński również odnieśli sukces i zakończyli zmagania z tytułem finalisty. W tym roku szkolnym tylko Mateusz, Arek i Jakub zaszli tak wysoko w konkursie wiedzowym. Tym bardziej należą się wielkie słowa uznania i życzenia kolejnych udanych startów.

Uczestnicy konkursu oczekując na wyniki mieli wyjątkową możliwość poznania specyfiki Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. W roli przewodnika wystąpił pan Tomasz Machowski, który w atrakcyjny sposób przedstawił poszczególne pracownie.

Małgorzata Stępień – opiekun dydaktyczny

Więce zdjęć w galerii >>

Szczegółowa relacja oraz zdjęcia na:

Informacje na temat przebiegu konkursu rówież na stronie: Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach.