Dzień teatru -2017 r.Dnia 27 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się spektakl teatralny przygotowany przez uczniów klas gimnazjalnych "Zamki Małopolski i legendy z nimi związane" Uczennica klasy III gimnazjum Julia Machowska pokusiła się o napisanie scenariusza przedstawienia. W rolę aktorów wcielili się uczniowie i uczennice klas I – III gimnazjum. Cała społeczność szkolna miała niecodzienną okazję odbyć teatralną podróż. Najpierw zwiedziliśmy Zamek w Wiśniczu, gdzie gościła królowa Bona wraz ze swoim dworem. Tańcom, ucztom i zabawom nie było końca, a dworska muzyka towarzyszyła nie tylko uczestnikom biesiady. Potem przenieśliśmy się pod mury Niepołomickiego Zamku. Tutaj mogliśmy skonfrontować życie bogatego króla i wiejskiego chłopa.
Teatralną ucztę zafundowano w związku z podsumowaniem wycieczki gimnazjalistów "Szlakiem Najpiękniejszych Zamków Małopolski", która odbyła się w ramach projektu "Pociąg do Kultury", realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym Wsi Dominikowice. Kolejną okazją był przypadający na 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru. Nad przygotowaniem sztuki teatralnej czuwały panie: Barbara Kudławiec i Krystyna Holik. Muzyką i tańcem zajęła się pani Alicja Pyznar.

Krystyna Holik