laureaci konkursu lata mroku, lata nadzieiDnia 24 marca  2017 r. w Zespole Szkół w Łużnej odby się finał konkursu wiedzy historycznej „Lata mroku, lata nadziei” w ramach IV edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła, pamiętając o przeszłości”  dla uczniów IV - VI szkół podstawowych  powiatu gorlickiego, nowosądeckiego i tarnowskiego, Miasta Nowy Sącz i Miasta Tarnów. Tegoroczne działania pod hasłem „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród” są prologiem obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Patronat objęli: Małopolski Kurator Oświaty, Marszałek Woj. Małopolskiego oraz Wojewoda Małopolski.
Wśród stu czterdziestu trzech uczestników konkursu Szkołę Podstawową im. KEN w Zagórzanach reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Adrian Brach, Kondrad Fugiel i Dorian Ulejczyk. Indywidualnie rozwiązywali pisemny test, dotyczący panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wykazali się szeroką wiedzą, skutecznym poszukiwaniem rozwiązań i umiejętnością interpretacji źródeł. Zadania były trudne, konkurencja olbrzymia, o ostatecznych wynikach zdecydowały minimalne różnice punktowe. Był to dzień triumfu naszych uczniów i na podium stanęli: Adrian Brach, zdobywca II miejsca  oraz Dorian Ulejczyk na miejscu  III.  Laureaci odbiorą nagrody i dyplomy 21 maja br. podczas uroczystego podsumowania przedsięwzięcia  w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej.

Małgorzata Stępień – opiekun dydaktyczny