projekt juz pływamWzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w realizacje projektu „Już pływam”.
Jest to przedsięwzięcie współfinansowane przez Samorząd Województwa Małopolskiego oraz naszą gminę. „Już pływam” jest programem powszechnej nauki pływania skierowanym do młodszych klas Szkoły Podstawowej. Jego głównym celem jest mądre i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego uczniów  oraz wyposażenie ich w podstawowe umiejętności pływackie. W naszej szkole programem objęta została klasa II SP. 15 uczniów  począwszy od 17.03.2017r. cotygodniowo uczestniczy
w lekcjach pływania prowadzonych przez instruktora Pana Tomasz Górskiego. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas drogi na basen i w trakcie zajęć czuwa wychowawczyni klasy Pani Ewa Zasowska. Zaplanowano 10 wyjazdów, a każde zajęcia trwać będą 90min. Realizując od kilku lat projekt „Już pływam” widzimy jak korzystnie wpływa on nie tylko na poprawę kondycji fizycznej uczniów, oddziałuje profilaktycznie na ich zdrowie, ale również  poprawia bezpieczeństwo uczniów nad wodą i rozwija zainteresowania.

Tomasz Górski