Bo dziś jest dzień, który coś zamyka,
z kimś trzeba się rozstać, coś opuścić trzeba.
I choć serce krzyczeć każe - milczeć trzeba.

pożegnanie ksiedza Bolesława Bawca

Dnia 9 lutego 2017 roku nasza społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystościach żałobnych i pogrzebowych emerytowanego Proboszcza Parafii w Zagórzanach. Za pocztem sztandarowym szkoły podążyli nauczyciele, uczniowie, absolwenci, rodzice. Ksiądz Kanonik Bolesław Bawiec przez długie lata katechizował młodzież szkolną, udzielał sakramentów świętych, był naszym przewodnikiem i opiekunem duchowym. Zawsze chętny do współpracy, otwierał przed nami drzwi parafialnej świątyni, oprowadzał po jej wnętrzu, umożliwiając przeprowadzenie żywych lekcji historii. W miarę możliwości udostępniał archiwum parafialne, służąc pomocą przy zbieraniu informacji do prac konkursowych. Wspierał nas również materialnie, sponsorując zakup map historycznych, obiady w stołówce szkolnej czy fundując nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego dla uczniów zaangażowanych w życie Parafii. O wielu wielu jego dobrych uczynkach wiedzą tylko sami zainteresowani i Pan Bóg.
Ksiądz Bolesław był zawsze serdeczny, ciepły, troskliwy, z uwagą wysłuchiwał naszych zmartwień. Potrafił pocieszyć i znaleźć rozwiązanie często trudnych sytuacji. Zawsze mogliśmy liczyć na jego dobroć, życzliwość i pomoc. Miał serce otwarte dla każdego. Zapisał się w naszej pamięci jako wspaniały Człowiek, Duszpasterz, Wychowawca, Pedagog. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że postawił Księdza Bolesława na naszej drodze życia i polecamy jego duszę w codziennej modlitwie.

Katarzyna Ciapaj, Małgorzata Stępień