W listopadzie 2016 roku w ponadprogramowej olimpiadzie wiedzy mitologicznej z naszej szkoły wystartowała wyjątkowo liczna grupa. W Polsce test wiedzy na poziomie podstawowym rozwiązywało 3979 uczniów. We czwartek 22 grudnia dotarły wyniki i cała czternastoosobowa ekipa klas 4-6 ma powody do dumy: Adrian Brach kl. 6, Kacper Ciapaj kl. 4, Dorian Ulejczyk kl. 6 - Dyplom laureata i nagroda książkowa za zajęcie 5 miejsca; Dyplom Laureata: Gabriela Czyżyk m-ce 6, Martyna Machowska m-ce 9, Konrad Fugiel i Maciej Pyznar m-ce 10, Amelia Pyrcioch m-ce 15; Dyplom uznania otrzymali: Magdalena Biernacka, Patryk Brach, Szymon Fugiel, Jakub Lewiński, Paulina Kukla i Wiktoria Kukla.

Na poziomie gimnazjalnym do zmagań mitologicznych w skali kraju przystąpiło 2537 uczniów. W tej ogromnej rzeszy nasza dziewiątka spisała się doskonale. Dyplom laureata zdobyli: Julia Machowska kl. 3 m-ce 9 oraz Mateusz Machowski kl. 2 m-ce 13. Za niewiele niższe wyniki Dyplom uznania otrzymali: Arkadiusz Knapik, Przemysław Szpyrka kl. 2, Katarzyna Jamro, Aleksandra Stolarska kl. 1, Seweryn Hebrajski kl. 3, Martyna Bargieł, Antoni Żegleń kl.1. Szczególnie podkreślić należy, że Gabriela Czyżyk i Julia Machowska już po raz kolejny zostały laureatkami i to ze znacznie lepszymi wynikami testu. Do olimpiady ponadprogramowej uczniów przygotowały Małgorzata Stępień i Joanna Nosal.

Projekt edukacyjny „Czytanie na kolanie” realizowany w klasie szóstej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przyniósł wymierne efekty. Wszystkim znawcom mitów należą się wielkie słowa uznania i gratulacje :)

Małgorzata Stępień