W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła kontynuowała realizację założeń ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I- III szkół podstawowych. Profilaktyczne spotkania warsztatowe obejmowały treści dotyczące zdrowia i jego ochrony. Dzieci pracowały indywidualnie, oraz w grupie, co wzmocniło integrację zespołu. Były zaaferowane treściami prezentacji multimedialnej. Zobaczyły, jak należy reagować wobec dorosłych palących papierosy. Powstałe prace graficzne z motywem przewodnim ,,Nie pal przy mnie, proszę" zapełniły klasowe gazetki.  Dzieci ujawniły dużą pomysłowość, ale też zrozumiały, że mają wpływ na swoje zdrowie, ponieważ mogą unikać szkodliwych sytuacji. Zajęcia programowe cieszyły się dużymzainteresowaniem.

Koordynator programu
Ewa Zasowska