zakończenie roku szkolnego„Jeśli droga jest długa, idźmy razem.
Jeśli droga jest trudna, pomagajmy sobie wzajemnie.
Jeśli droga jest pełna radości, dzielmy się nią.
Całe życie jest wspólną drogą.” – to przesłanie, którym w miłej atmosferze zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.
Część artystyczną poprzedziło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Ustępujący poczet w składzie chorąży – Rafał Siarkowicz, asysta – Ewelina Brach i Sylwia Wanat przekazali sztandar wraz z insygniami nowemu chorążemu – Sewerynowi Hebrajskiemu, asyście – Magdalenie Kozień i Weronice Zięcina. Nowy poczet po zaprezentowaniu się  wraz ze sztandarem został nagrodzony przez zebranych brawami.
Nadmorska sceneria przygotowana przez uczniów klasy VI szkoły podstawowej i III gimnazjum przeniosła nas w upragniony czas wypoczynku, na który po dziesięciu miesiącach intensywnej nauki i pracy wyczekiwali uczniowie.
Szóstoklasiści zabrali nas w rejs po oceanie edukacji. W formie wspomnień przywołali czas nauki, sukcesy, potknięcia, chwile radości i trwogi. Podziękowali Pani Dyrektor, Nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie słowami wierszy i piosenek. W tym miejscu mogli wykazać się umiejętnościami recytatorskimi i muzycznymi. Następnie uczniowie klasy III gimnazjum zaprosili zebranych na program artystyczny. Podobnie jak młodsi koledzy i koleżanki wspominali chwile spędzone w murach naszej szkoły. W muzycznej formie zaprezentowali szkolne zmagania. Ukazali, w jaki sposób postrzegali i zapamiętali Dyrekcję, swoich nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Przygotowany przez nich program wywołał uśmiech na twarzach i łzy radości. Na koniec skierowali podziękowania i słowa wdzięczności, Wszystkim, którzy stanęli na ich drodze w tych dziewięcioletnich zmaganiach.
W kolejnej części spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Jamro, która przedstawiła efekty pracy dydaktyczno – wychowawczej w roku szkolnym 2015/2016, wskazała liczne osiągnięcia oraz sukcesy naszych wychowanków.
Następnie nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów moment wręczenia nagród i dyplomów za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia oraz 100% frekwencję.
Pani Dyrektor i Rada Pedagogiczna skierowali listy gratulacyjne do rodziców uczniów uhonorowanych wpisem do Księgi Uczniów Przodujących oraz tych, którzy przez wiele lat wykazywali się zaangażowaniem i pracą na rzecz szkoły. W końcowej części uroczystości w imieniu Rady Rodziców głos zabrała pani Barbara Mitoraj, kierując do wszystkich pracowników szkoły podziękowania za trud pracy i wychowania młodego pokolenia. Przekazała życzenia wspaniałych wakacji.

Joanna Nosal
Małgorzata Augustyn