To my jak motyle - dzieci Europy…. Słowami tej piosenki najmłodsi uczniowie rozpoczęli uroczystość Dnia Języków Obcych.  Dzień ten stał się już w naszej szkole tradycją. W tym roku świętowaliśmy go we wtorek 14 czerwca. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej szkoły podstawowej zademonstrowali swoje umiejętności językowe poprzez   piosenki oraz scenki językowe. Pokusili się również o wydawanie w języku angielskim komend, z których wykonaniem świetnie sobie poradzili ich koledzy. Aktorzy z klasy czwartej przedstawili w wersji angielskiej inscenizację bajki „Królewna Śnieżka”. Publiczność reagowała z entuzjazmem.
Podczas uroczystości zostały zaprezentowane wyniki konkursu języka niemieckiego przeprowadzonego w ramach  innowacji pedagogicznej. Brali w nim udział uczniowie klasy piątej oraz szóstej.  Miejsce pierwsze zajęła Aleksandra Stolarska, natomiast na miejscu drugim uplasowali się: Dorian Ulejczyk oraz Gabriela Czyżyk. Sponsorami nagród byli Instytut Goethego w Krakowie,  Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Ambasada Szwajcarii. Na zakończenie piosenkę w języku niemieckim wykonała uczennica klasy trzeciej gimnazjum Alicja Wachowicz.   Dzień dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

Karina Szura – opiekun dydaktyczny