Rok Otwartej Szkoły dla naszych uczniów był czasem gotowości na przyjęcie nowych propozycji działań. Rzetelna praca tylu miesięcy w szkolnych salach, najczęściej poza lekcjami, ponadto w zaciszu domowym zaowocowała konkretną wiedzą oraz sukcesami
w konkursach. Wyjątkowo duża liczba uczniów wzięła udział w olimpiadach przedmiotowych OLIMPUSA, niektórzy z powodzeniem startowali nawet kilku różnych dyscyplinach. Zakres chronologiczny i tematyczny – od mitologii, przez średniowiecze z nawiązaniem do 1050 rocznicy Chrztu Polski, dalej czas Insurekcji Kościuszkowskiej, Wielką Wojnę z Bitwą pod Gorlicami, aż po współczesność. Po raz pierwszy mamy szczególnie wysokie wyniki w etapie ponadregionalnym, czyli zmaganiach uczniów z trzech województw, mamy finalistów konkursów tematycznych pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, mamy laureatów etapu międzypowiatowego i powiatowego. Wszyscy ci, uzdolnieni i pracowici uczniowie pokrótce zaprezentowali swój dorobek podczas drugiego już „Poranka z Historią”. Samodzielnie znaleźli koncepcję swego wystąpienia, przygotowali prezentacje slajdów lub zdjęć oraz komentarze do nich.  Poezja i proza z czasów I wojny światowej w perfekcyjnym wykonaniu Kasi Jamro i Natalii Bochenek uświetniła spotkanie.
Nie udało się zgromadzić wszystkich członków Stowarzyszenia Młodych Humanistów we wtorek 21 czerwca na podsumowaniu pracy. Liczbowo w tym roku dominowali uczniowie SP i szczególnie pochwalić należy uczniów klasy piątej za aktywność, odwagę podejmowania wyzwań i osiągnięcia. Wszyscy godnie reprezentują swoją szkołę i jej patrona. Do wspólnego zdjęcia zaprosiliśmy Kacpra, Maćka, Patryka i Szymona z klasy trzeciej SP, którzy już się przekonali, że warto wiedzieć więcej.

Małgorzata Stępień – opiekun SMH