W dniu 18 kwietnia w naszej szkole odbył się happening pt. „Bądź bezpieczny w Internecie”. Celem zorganizowanego wydarzenia było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu. Uczniowie klasy VI SP w przedstawionej scence pantomimicznej przekonywali, że człowiek złapany w „sieć” może się z niej uwolnić. Na przygotowanych przez uczniów klasy III SP transparentach widniały warte zapamiętania hasła: „Mów, jeśli coś jest nie tak”, „Zabezpiecz swój komputer”, „Powiedz stop cyberprzemocy”, „Nie podawaj swoich danych”, „Nie ufaj osobom poznanym w sieci”. Uczniowie ułożyli z ciał napis „BEZPIECZNY INTERNET” oraz symbol Google Chrome. Filmik z przeprowadzonego happeningu wziął udział w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice. Nasza szkoła zajęła I miejsce, a tym samym nasz happening został uznany za najlepszy w Gminie Gorlice. Otrzymana nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na zakup radiomagnetofonu.
Wszystkim Wychowawcom i Uczniom składam serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu happeningu.

Katarzyna Ciapaj – koordynator