Z ogromną satysfakcją możemy zamknąć mijający rok szkolny. Mała szkoła w niezbyt wielkich Zagórzanach wyraziście zaznaczyła swoją obecność w II Gminnej Gali Edukacji. Dnia 14 czerwca w Ropicy Polskiej Szkoła Podstawowa im. KEN i Gimnazjum im. KEN były najliczniej reprezentowane poprzez laureatów i finalistów konkursów wysokich szczebli.  Należy zaznaczyć, że Wójt Gminy Gorlice nagradza tych najlepszych z najlepszych, a rodzicom i opiekunom naukowym wręcza listy gratulacyjne. Każdy z naszych wyróżnionych uczniów startował z powodzeniem w wielu konkurencjach przedmiotowych i artystycznych.  Jako pierwsi zostali wyczytani piątoklasiści: Dorian Ulejczykpodwójny laureat: III Interdyscyplinarnego Konkursu „Odkrywamy Średniowiecze” (zasięg ponadregionalny)  Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Historii OLIMPUS oraz  finalista Małopolskiego Konkursu Tematycznego Wybitni władcy Polski – Piastowie;  Adrian Brach laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki i Finalista III Interdyscyplinarnego konkursu Odkrywamy Średniowiecze (zasięg ponadregionalny), Gabriela Czyżyk podwójna laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej oraz Przedmiotowej z J. Polskiego, Dariusz Gadzina laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej i Finalista Małopolskiego Konkursu Nasz Bohater – Tadeusz Kościuszko oraz Katarzyna Jamro z kl. VI laureatka Konkursu Poezji patriotycznej z czasów I wojny światowej.
Lista  nagrodzonych gimnazjalistów jest obszerna: Jakub Ludwiński Ewelina Brach laureaci oraz Seweryn Hebrajski finalista konkursu "Sprawa polska a Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości’’, Julia Machowska finalistka konkursu "Nasz Bohater – Tadeusz Kościuszko” oraz laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej, Alicja Wachowicz laureatka Konkursu Piosenki Patriotycznej i Religijnej Polska moich marzeń (zasięg ponadpowiatowy), laureatka konkursu Znam Moje Miasto, Znam Ziemię Gorlicką, Natalia Bochenek finalistka Konkursu Poezji patriotycznej z czasów I wojny światowej oraz Mateusz Firszt laureat powiatowego konkursu Młodzież zapobiega pożarom w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Podczas ceremonii wyrazy uznania odebrali nauczyciele: mgr Krystyna Holik, mgr Aneta Motyka, mgr Joanna Nosal, mgr Alicja Pyznar, mgr Małgorzata Stępień
Ryszard Guzik, Wójt Gminy Gorlice, Barbara Wiatr, pełnomocnik wójta ds. oświaty oraz Aleksander Kalisz, przewodniczący Rady Gminy Gorlice wręczyli również list gratulacyjny Szkole Podstawowej w Zagórzanach za zdobycie certyfikatu WIARYGODNEJ SZKOŁY.
Stypendium  naukowo-socjalne dla zdolnej młodzieży Fundacji Sądeckiej im. Braci Potoczków odebrali: Ewelina Brach, Martyna Czyżyk, Mateusz FirsztArkadiusz KnapikAlicja Wachowicz.
Podczas ceremonii wystąpiły: Alicja Wachowicz, Katarzyna Jamro i Natalia Bochenek.
Z poczuciem dobrze spełnionych obowiązków można oczekiwać zasłużonych wakacji i regeneracji sił.

Małgorzata Stępień

Relacja wideo grupy medialnej gorlice.tv >>