Tegoroczni szóstoklasiści zasługują na szczególne słowa uznania. W części pierwszej  sprawdzianu uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki. To właśnie wyniki z tej części uplasowały ich na najwyższym poziomie staninowej dziewiątki. Należy zaznaczyć, że jest to wspólny sukces 13-osobowego zespołu oraz uczących ich nauczycieli. Wychowawczynią i zarazem nauczycielką języka polskiego jest p. Joanna Nosal, matematyki uczy p. Barbara Kudławiec. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż test z języka polskiego nasi uczniowie napisali najlepiej w powiecie (86%). Aż jedenastu uczniów osiągnęło wyniki 75% i powyżej, a dwóch uczniów uzyskało wynik 100%.
Z matematyki są na pozycji drugiej w powiecie (76%). W tej części dziewięciu szóstoklasistów zdobyło 75% i powyżej, w tym  dwóch uczniów maksymalną ilość punktów. Nieco gorzej wypadli w części językowej, ale jest to również poziom wysoki – stanin 7 (77%). Tutaj dziewięciu uczniów osiągnęło wynik na poziomie 75% i wyżej. Języka angielskiego przez dwa i pół roku uczyła p. Krystyna Holik, a od drugiego okresu  bieżącego roku uczy p. Anna Chochołek.
Na tegoroczny sukces  szóstoklasistów przełożyła się również efektywna współpraca z rodzicami, którym na pewno zależy na tym, aby ich dzieci osiągały jak najwyższe wyniki dydaktyczne i wychowawcze.
Jestem dumna z tego, że kieruję szkołą, która uzyskuje wysokie efekty kształcenia i  po raz drugi z rzędu osiąga z części pierwszej sprawdzianu najwyższy wynik w powiecie, czyli stanin 9.
GRATULUJĘ UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I RODZICOM!!!

Iwona Jamro

Więcej na temat wyników sprawdzianu można przeczytać na portalach: www.halogorlice.info
oraz www.terazgorlice.pl .