Nauczyciele przedmiotów matematyczno – przyrodniczych w naszym gimnazjum, realizując zadania wyznaczone w polityce oświatowej państwa na obecny rok szkolny oraz kontynuując działania z poprzednich lat zorganizowali i 12 maja br. przeprowadzili wśród gimnazjalistów kolejny konkurs Naukowy zawrót głowy PRIM. Miał on formę zabawy, zdrowej rywalizacji o miano najlepszej klasy matematyczno-przyrodnicznej w szkole.
Tym razem rywalizowali wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych podzieleni na pięć zespołów: matematyków, fizyków, geografów, biologów i chemików. Każda drużyna zdobywała punkty na rzecz swojej klasy. Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach: odpowiadali na pytania tematyczne, rozwiązywali krzyżówki, odgadywali rebusy, w wykreślance odszukiwali haseł z poszczególnych dziedzin nauki.
Jury w składzie: pani Aneta Motyka, pani Anna Chochołek i pani Katarzyna Ciapaj oceniało zmagania uczniów w poszczególnych konkurencjach. Na szczęście wszyscy zmieścili się na podium. Pani dyrektor wręczyła dyplomy. Pierwsze miejsce zdobyli najmłodsi uczestnicy z klasy pierwszej, drugie najstarsi gimnazjaliści, a trzecie uczniowie klasy drugiej. Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy matematyczno-przyrodniczej.
Ponadto gimnazjaliści, zmotywowani przez panią A. Motykę wykonali i przedstawili kolegom działanie wielu prostych urządzeń wykonanych własnoręcznie. Mateusz Machowski przedstawił prezentację na temat liczby π.
Myślę, że konkurs był dla wszystkich dobrą zabawą, a jednocześnie powtórką zdobytej wiedzy.

Barbara Kudławiec