Jak co roku w miesiącu maju, tak i w tym roku, odbyły się Poetyckie Majówki, zorganizowane prze Ośrodek Kultury Gminy Gorlice. Tematem przewodnim  turnieju była poezja patriotyczna. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalna.
Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Jamro i Antoni Żegleń – uczniowie klasy VI oraz Natalia Bochenek – uczennica klasy II gimnazjum. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Różnorodność repertuaru nie ułatwiała pracy komisji. Refleksyjna poezja wprowadziła w zadumę zarówno jury, organizatorów i zgromadzoną publiczność. Wśród nagrodzonych na najwyższym podium znalazła się Katarzyna Jamro, zajmując II miejsce w kategorii szkoły podstawowej. Natalia Bochenek uplasowała się na III miejscu w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Uczennice przygotowały nauczycielki języka polskiego, pani Joanna Nosal i pani Krystyna Holik.

Opiekunowie dydaktyczni:
Krystyna Holik