W marcu 2016 roku wybrana grupa uczniów SP i Gim. im.  KEN  rozwiązywała testy  wiedzy z kilku przedmiotów.  Stopień trudności był wysoki, ponieważ zakres materiału wykraczał daleko poza program szkolny oraz należało wskazać w zadaniu wszystkie możliwe odpowiedzi. Wyniki z Warszawy przyszły do szkoły 17 maja. W kategorii j. polski kl. 5 Gabriela Czyżyk uzyskała Dyplom Laureata, a Magdalena Biernacka - Dyplom Uznania. Z historii Dyplom Laureata odebrał Dorian Ulejczyk. Dyplom Uznania dostali: Dariusz Gadzina, Adrian BrachGabriela Czyżyk; z kl. 6: Martyna Bargieł, Kacper Kukla, Damian KurzawaAntoni Żegleń. Na co dzień z uczniami pracuje mgr Małgorzata Stępień.
Wysokie wyniki odnotowali podopieczni mgr Barbary Kudławiec: Jakub Haberek za rozwiązanie testu z matematyki - Dyplom Laureata, Dyplom Uznania Arkadiusz Knapik – kl. 1.
Duża grupa uczniów rozwiązywała trudne zadania z języka angielskiego. Mgr Anna Chochołek wręczyła Dyplomy Uznania uczniom SP: Kindze Zielińskiej, Martynie Machowskiej, Natalii Wójcik, Darii Dutce – kl. 4; Dorianowi Ulejczykowi, Adrianowi Brachowi, Patrykowi MońcePatrycji Brach – kl. 5 oraz gimnazjalistom: Danielowi Sarkowiczowi, Arkadiuszowi Knapikowi z kl. 1, Sewerynowi Cieśli z kl. 3.
Są to olimpiady ogólnopolskie, więc wyniki naszej młodzieży należy interpretować w kontekście kilkuset lub kilku tysięcy rówieśników. Docenić też trzeba, że niektórzy uczniowie ciężko pracowali również na zajęciach pozalekcyjnych, startowali jednocześnie w kilku konkursach. Każdy z nich odniósł sukces i rok szkolny 2015/16 może zaliczyć do udanych.

Małgorzata Stępień