Po dwumiesięcznych przygotowaniach, XVII Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Kasdepkiada — test wiedzy o książkach Grzegorza Kasdepke”, skierowany dla dzieci w wieku od 8 do 11 lat, został rozstrzygnięty. W finale konkursu wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły. Konkurs był dwuetapowy Aby dostać się do finału, uczestnicy pierwszego etapu musieli wymyślić hasło promujące wybraną książkę Grzegorza Kasdepke. Następnie zwycięzcy mieli  do przeczytania cztery z podanych w regulaminie Konkursu książek Grzegorza Kasdepke. W finale rozwiązywali test sprawdzający wiedzę na temat tych lektur. Poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki. Dopiero po dwóch dogrywkach udało się wyłonić laureatów. Nasz uczeń Kacper Ciapaj jeden z najmłodszych uczestników zajął 3 miejsce a jego kolega Maciej Pyznar otrzymał wyróżnienie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom. Laureaci natomiast zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach.

Joanna Cieśla

Więcej na temat konkursu - na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach >>