Na tydzień przed XII Biesiadą Poetycką, w piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbył sie finał  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Zaczarowane słowa".   Organizatorem spotkania była szkolna biblioteka. Celem konkursu było rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów, indywidualnych zainteresowań,  doskonalenie umiejętności recytatorskich. Już od rana w naszej szkole snuły się wspaniałe prezentacje bajek i bajeczek.
Jury w skład którego wchodziły Panie:  Stefania Kuna, Janina Fugiel, Emanuela Zawiła, miało bardzo trudne zadanie, bowiem występujący w większości mogli poszczycić się doskonałym opanowaniem pamięciowym tekstów, poprawnością oraz płynnością recytacji oraz ciekawymi interpretacjami. Po obradach, została ogłoszona lista zwycięzców. Spośród  20 uczniów wyłoniono 5, którzy będą nas reprezentować podczas XII Biesiady w Ropicy Polskiej
I miejsce - Jan Myśliwiec, kl. III SP ; II miejsce - Miłosz Grabowski, kl. II SP
I miejsce - Katarzyna Jamro, kl. VI SP ; II miejsce - Antoni Żegleń , kl. VI SP
I miejsce - Natalia Bochenek, kl. II Gimnazjum
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy zaangażowania, pomysłów oraz talentu aktorskiego. Za rok odbędzie się kolejna edycja konkursu.

Joanna Cieśla