Tytułowym szlakiem promocji zdrowia tym razem udali się uczniowie klasy III gimnazjum. W dniu 11 maja uczestniczyli w XIV sesji profilaktycznej zorganizowanej przez Zespół ds. Promocji Zdrowia przy Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach. Uczniowie wysłuchali prelekcji swoich starszych kolegów z ZST dotyczącej uzależnień oraz wykładu prowadzonego przez studentów Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia z Krakowa. Tematyka wykładów obejmowała obszar zasad prawidłowego odżywiania, a także wad postawy, dbałości o kręgosłup oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W trakcie wystąpień słuchacze mieli możliwość skorzystania z masażu. Podczas części warsztatowej uczniowie trenowali umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy sesji otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Katarzyna Ciapaj
Małgorzata Augustyn