W piątek 13 maja 2016 roku uczniowie klasy III szkoły podstawowej Kacper Ciapaj i Maciej Pyznar wzięli udział w II Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla Najmłodszych. Konkurs,  zorganizowany przez Zespół Szkół w Dominikowicach, przeznaczony był dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej z Gminy Gorlice. Składał się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych i konkursu gminnego. Na etapie szkolnym Kacper i Maciek okazali się najlepsi, uzyskując najwyższą liczbę punktów, zakwalifikowali się do II etapu.
Piątek 13 wcale nie okazał się pechowym dla naszych poliglotów. Ciężka praca, a zarazem zdrowa rywalizacja, pozwoliła im sięgnąć po laur zwycięstwa - obydwaj zostali laureatami konkursu gminnego: Kacper Ciapaj zajął I, a Maciej Pyznar II miejsce. Zadania konkursowe nie należały do łatwych, konkurencja była duża, jednak nasi mistrzowie wykazali się olbrzymią wiedzą i sprawnością w posługiwaniu się językiem angielskim, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Kacper 82,5 punkta, a Maciek 80 punktów na 88 możliwych.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce języka angielskiego. Uczniowie przygotowywani byli do konkursu pod kierunkiem pani Krystyny Holik.

Krystyna Holik - opiekun dydaktyczny