W tym roku mija 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Ten znaczący jubileusz społeczność szkolna uczciła akademią przygotowaną przez mgr Barbarę Kudławiec z uczniami klasy II Gim oraz kl. V SP. Młodzież  zainscenizowała  ważne wydarzenia polityczne z okresu obrad Sejmu Wielkiego, przedstawiła artykuły Ustawy Rządowej z 1791 roku oraz moment jej sejmowej aklamacji.  Patriotyczna uroczystość podkreśliła rangę wyjątkowej „Ustawy Rządowej”, która łączyła polską tradycję demokratyczną z wymogami nowych czasów. Szkolny chór pod kierunkiem mgr Alicji Pyznar zaprezentował wiązankę  polskich pieśni narodowych. Dla utrwalenia symboliki barw narodowych w oprawie plastycznej sali dominowały biel - szlachetność, czystość oraz czerwień, znak odwagi, waleczności.

Małgorzata Stępień