Nasi uczniowie angażują się w różnorodne formy obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Zespół Szkół w Łużnej zorganizował III edycję przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości.” Konkurs adresowany był do uczniów powiatu gorlickiego, tarnowskiego i nowosądeckiego.  Już na początku kwietnia prace na konkurs plastyczny  „Pocztówka z mojej Ojczyzny -  Historia, Tradycje, Współczesność i Przyszłość.” złożyli: Adrian Brach, Rafał Szpyrka z kl. 5, Martyna Głębocka, Katarzyna Jamro, Aleksandra Stolarska, Karolina Żurowska z kl. 6. Natomiast prace Natalii BochenekAriadny Kappy z kl. 2 nawiązywały do Światowych Dni Młodzieży i roli Jana Pawła II „Szukałem Was, a Wy przyszliście do mnie”.
W piątek 29. kwietnia Szkołę Podstawową im. KEN w teście wiedzy historycznej „Kto Ty jesteś? Od legendy do tożsamości narodowej” reprezentowali: Gabriela Czyżyk, Konrad Fugiel i Patryk Mońka z kl. V.
Ewelina BrachAleksandra Tajak z kl. III Gimnazjum im. KEN walczyły w konkursie literackim „Zachować pamięć i tożsamość”. Wyzwanie podjęły szkoły, dla których ważny jest problem tożsamości narodowej, osoba Ojca św. Jana Pawła II i jego twórczość. Młodzież zgłębiając literaturę konkursową, szukała śladów obecności Jana Pawła II w twórczości, w swoim życiu, a także życiu bohaterów literackich. Spotkanie było okazją do rozwijania wyobraźni i zdolności uczniów, kształtowania zainteresowań oraz zacieśnienia współpracy ze szkołami. Stworzyło możliwość wyrażania własnych uczuć i osobistych przeżyć. Opiekę dydaktyczną sprawowały: mgr Marzena Nikiel, mgr Małgorzata Stępień i mgr Krystyna Holik, która również pełniła opiekę nad uczniami podczas wyjazdu.
Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy wiedzy oraz woli zmagań, dziękujemy za reprezentowanie Szkoły.

Krystyna Holik