We czwartek 21 kwietnia uczniowie klasy piątej Dorian Ulejczyk i Adrian Brach przeżywali swój wielki dzień. Po wielu miesiącach dodatkowej pozalekcyjnej pracy finalizowali swój udział w III Interdyscyplinarnym Konkursie „Odkrywamy Średniowiecze” 2016. Zmierzyli się z rówieśnikami 100 szkół podstawowych województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Przez półtorej godziny rozwiązywali 28 zadań. Po II etapie jury ogłosiło nazwiska 10 uczniów-zdobywców największej liczby punktów z pisemnego testu. Dorian zajął drugie miejsce, tracąc zaledwie jeden punkt do prowadzącej. Wystartował więc w ścisłym finale według formuły „1 z 10” przeprowadzonym w formie ustnej otwartej dla widzów. Dorian Ulejczyk zdobył tytuł LAUREATA i wygrał  tablet. Komisja, biorąc pod uwagę wysoki poziom przygotowania uczestników, przyznała wyróżnienia za najwyższe wyniki. Wśród nich znalazł się Adrian Brach, zdobywając tym samym tytuł finalisty. Chłopcy skorzystali ze wszystkich atrakcji oferowanych przez organizatorów: Parku Miniatur, Świata Marzeń, dużego lunaparku, w Średniowiecznej Warowni Inwałd ćwiczyli łucznictwo.
Dorian i Adrian już startowali z powodzeniem w różnorodnych konkursach. Rozwijają zainteresowania, wykorzystują swój potencjał intelektualny, chcą wiedzieć więcej, rozumieć lepiej, mają odwagę zdobywać mądrość.

Małgorzata Stępień – opiekun naukowy

Dyplomy laureata i finalisty w galerii >>

Komunikaty dotyczące konkursu - strona  Kuratorium >>