„Znany absolwent  mojej  szkoły, który rozsławia Ziemię Gorlicką w kraju, a może również w świecie.” Dwie gimnazjalistki z Zagórzan wystartowały w ogłoszonym przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej konkursie literackim. Zmierzyły się z tematem i udowodniły, że absolwenci ich macierzystej szkoły są znani w świeci, dzięki swojej pracowitości i determinacji. Alicja Wachowicz zaprezentowała sylwetkę Mateusza Jamro, a pracę zatytułowała „Absolwent – ambasador małej ojczyzny”. Natomiast Aleksandra Tajak przybliżyła sylwetkę Tadeusza Kwaśnika, „Artysty, który wymalował swoją przyszłość”.
Komisja konkursowa obie prace zakwalifikowała do finału powiatowego, który odbędzie się niebawem w Gorlicach. Dziewczyny, będą przekonywać jury o wyjątkowości swoich kandydatów, powalczą słowem i obrazem o tytuł laureata.

Małgorzata Stępień – opiekun dydaktyczny